wtorek, 16 września 2014

Wieści kaletnicze - pierwszy raz w szkole kaletniczej

Cześć i czołem!

Po nieco dłuższej, spowodowanej sezonem urlopowym, przerwie powracamy z fajnymi rzeczami!

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego postanowiliśmy wrócić do szkolnej ławy. Rozpoczęślimy naukę kaletnictwa poprzez udział w kursie kwalifikacyjnym w zawodzie - organizowanym przez kadrę Zespołu Szkoł Nr 3 w Krakowie.

Rożnorodność materiału - pierwsze zajęcia z Materiałoznawstwa /
autor: PMR




Znajdując się w elitarnym gronie (jedyny taki kurs w całej Polsce!) zgłębiać będziemy wiedzę z zakresu projektowania, przygotowywania, szycia oraz wszelakiej obróbki skóry. Nasze postępy postanowiliśmy publikować na części blogowej PMR, przede wszystkim jako zachętę dla wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym lub podobnym kursie. 
Przez następne 3 semestry nasze weekendy wypełnione będą skrawkami i wielkimi kawałami skóry, grubymi igłami i ciężkimi maszynami oraz delikatnymi i drobnymi-drobnistymi metodami tworzenia pięknych szwów. Zapraszamy do śledzenia wieści kaletniczych na naszej stronie.


Prace zaliczeniowe uczniów ZS Nr 3 w Krakowie /
autor: PMR




Nasza motywacja do nauki zawodu rzemieślniczego wzięła się przedewszystkim z obcowania z rzemieślnikami. Przebywanie w zakładach pełnych maszyn i urządzeń, o których zwykły śmiertelnik nie ma bladego pojęcia spowodowało w nas niebywałą chęć poznania tego na własnej skórze. Już pierwsza wizyta w warsztacie szkolnym utwierdziła nas w przekonaniu, że wybór był trafiony. Rozmowy z uczestnikami kończących się już 2 wcześniejszych kursów oraz spoglądanie na ich podejście, znajomość oraz umiejętność pracy ze skórą napawają nas optymizmem.


Wspomniany powyżej, Zespół Szkół Nr 3 w Krakowie organizuje ów kurs już po raz trzeci. Wspomniana już także elitarność wyraża się nie tylko tym, że jest to jedyny kurs niestacjonarny w Polsce - wyraża ją również przekrój geograficzny partycypantów. W kursie (przypominamy, który odbywa się w Krakowie) uczestniczą m.in. osoby na codzień obcujące z polskim morzem jak i również Warszawiacy czy też osoby z Lublina. Dodatkowym atutem owego kursu jest fakt, że po ukończeniu 3 semestrów nauki partycypanci ubiegać się mogą o wzięcie udziału w egzaminie zawodowym uprawniającym do wykonywania zawodu kaletnika.


Daj odpisać! /
autor: PMR

Zachęcamy do zapoznania się z programem kursu. Jeśli podoba wam się taka forma realizacji swojego hobby - rozejrzyjcie się wokoło czy przypadkiem i w waszym mieście może nie ogranizowany jest niebanalny kurs z robienia fajnych rzeczy.


Z wyrazami uszanowanka,
Aga i Adam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz